nadav tours logo

הטיולים של נדב  בהמבורג

המדריכים

נדב

נדבנדב גבלינגר, שמקורותיה של משפחתו מהמבורג, הגיע לגרמניה בשנת 2001 על מנת להשלים את תואר הדוקטורט שלו בהיסטוריה גרמנית. נדב שימש כעוזר מחקר במכון לביטחון טרנס אטלנטי באוניברסיטה החופשית של ברלין בנושאי ביטחון ויחסים בינלאומיים, במרכז דיין, שבאוניברסיטת תל אביב בנושאי טרור ואנטישמיות בעולם הערבי.

כיום חוקר נדב תנועות שמאל קיצוניות בגרמניה ובין יתר פרסומיו האקדמים גם כתב, ביחד עם תמר, את מדריך שיחור לברלין. נדב עזר במחקר והשתתף בתוכניות וסרטים על ברלין, בישראל ומחוצה לה (BBC לדוגמא), כמו הסדרה "מי אתה חושב שאתה", ששודרה בערוץ הראשון.

שורשי משפחתו וסיפורה משולבים בקורתיה של גרמניה והוא משלבם בטיוליו. נדב הינו בעל אישור הדרכה מטעם רשות הגנים והארמנות הפרוסים, אתר ההנצחה במחנה הריכוז זאקסנהאוזן ומוזיאון ההתנגדות.

נדב ישמח לחלוק עמכם את הידע שלו על ההיסטוריה של המבורג, מקומות בילוי וכן יעזור לכם למצוא את הגלידריות הטובות ביותר בעיר.

נועה

נועהנועה בעלת תואר ראשון בתולדות האמנות ותואר שני בלימודי תרבות, שניהם מהאוניברסיטה העברית. בירושלים, היא לימדה תולדות האמנות בשניים מהתיכונים המובילים בעיר, ועסקה גם בהכשרת מורים. להמבורג הגיעה כמעט במקרה, בעקבות צורך מקצועי של בן-זוגה, ויחד עם משפחתה היא לומדת להכיר את כל הפארקים, שמורות הטבע ומקווי המים בעיר.

מבחינה אישית, החיים בהמבורג מאפשרים לה גם חיבור למורשת היהודית של המבורג, שהובילה שילוב בין מסורת לפתיחות אינטלקטואלית. נועה תשמח לשתף בידע שצברה על ההיסטוריה של המבורג, על עברה היהודי, ולספר את סיפורה דרך האדריכלות העתיקה והחדשה, דרך דמויות משמעותיות שחיו בעיר, וגם דרך אנקדוטות משעשעות.

אלון

אלוןאלון הוא יליד קיבוץ בצפון הארץ ובעל תואר ראשון במדעי כדור הארץ והיסטוריה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. להמבורג הגיע ב-2016 ללימודי התואר השני במדעי האקלים באוניברסיטת המבורג ומכון מקס פלאנק.

מעבר לעבר המרתק של המבורג, אלון ישמח לספר לכם גם על המבורג כעיר נמל וההשפעות של הגאוגרפיה שלה על ההיסטוריה והכלכלה שלה. עליית פני הים, הגנה על סגרים, גאות ושפל וקיימות ואנרגיה מתחדשת הם רק חלק מהמושגים שיכולים לשמוע בסיור עם אלון.

כמי שאהב תמיד לטייל ולמצוא מקומות חדשים, אלון ישמח להראות לכם את המבורג ולספר לכם על העבר המרתק שלה. תוכלו לשאול את אלון על חיי הלילה של המבורג והוא ימליץ בשמחה על ברים ומועדונים או הופעות ופסטיבלים המתקיימים בתקופת ביקורכם בעיר.

אביעד

אביעדאביעד הגיע לראשונה להמבורג בשנת 2010, כבר אז התאהב בעיר והחליט לחזור אליה למסע בעקבות השורשים המשפחתיים שלו מיד לאחר לימודי הפסיכולוגיה בארץ. מאז אביעד חי בהמבורג ומדי יום מגלה את צפונתיה. כתושב העיר, המכיר את כל צפונותיה וכן את ההיסטוריה המרתקת ורבת השנים שלה, ישמח אביעד לשתף אתכם בידע שצבר.

מאז שנת 2014 מדריך אביעד ישראלים (ולא ישראלים) המגיעים לעיר השנייה בגודלה בגרמניה ומראה להם את כל מה שיש להמבורג להציע.

אביעד ישמח לחלוק עמכם את הידע שלו על המבורג וכן יתן לכם טיפים למסעדות טובות, בתי קפה איכותיים, מקומות בילוי אטרקטיביים ויעזור לכם לחוות את המבורג בדרך הכי אותנטית שאפשר.

עמוס

עמוסעמוס הגיע לגרמניה בחיפוש אחר שורשי משפחתו ב-2005. הוא למד לתואר ראשון ושני ביחסים בינלאומיים באותה אוניברסיטה בה למד סבו. בניגוד לעמוס, סבו לא יכול היה לסיים את לימודיו באוניברסיטה ונאלץ לעזוב את גרמניה זמן קצר לאחר עליית הנאצים לשלטון ב-1933. לכן, עבור עמוס, החיים בהמבורג הם בעלי שכבות רבות יותר מאשר האדם הממוצע. ללא ספק, הקשר האישי של עמוס פיתח אצלו עניין מיוחד בהדרכת סיורים היסטוריים בעיר מרתקת זו. לאחר תום שירותו הצבאי ובהזדמנויות אחרות טייל עמוס בארבע יבשות ושם ניטעה בו האהבה לטיולים ולהדרכתם. כמו כן, העניין בהדרכה נובע מסקרנותו התמידית של עמוס, ומהצורך שלו ללמידה והעשרה עצמית. לעמוס רשיון הדרכה באתר ההנצחה זאקסנהאוזן, במוזיאון המחתרת הגרמנית, במוזיאון היהודי והוא יעביר לכם את הידע שלו ואת תשוקתו להמבורג במהלך טיוליו.

אסף

אסףאסף, שעבר לגרמניה באביב 2007, הוא בוגר תואר שני במדעים חברתיים-סביבתיים מאוניברסיטת הומבולדט של ברלין. כטייל ותיק, אסף גר מספר שנים בסין, ניו-זילנד, אתיופיה ואנגליה שם השלים תואר ראשון בתיירות אקולוגית. בתחילת דרכו בתיירות עבד אסף כשנתיים עם משלחות נוער ישראלי לפולין, שם עבד עם תשוקה גדולה לטיפול בלקוח ואכפתיות לנושא עצמו. אסף הינו מדריך מורשה רשמי באתר הזיכרון למחנה הריכוז זקסנהאוזן. כצאצא לייקים שעזבו את גרמניה, לאסף יש קשרים ענפים לגרמניה והוא תמיד שמח לספר על המבורג בהתלהבות מדבקת.

© 2015-2024 Gablinger Berlin Tours

Impressum

Privacy